Cellulit - idziemy na wojnę pt.2!

4/16/2016

Witajcie!
W tamtym tygodniu opisywałam domowe sposoby na walkę z wrogiem wszystkich kobiet – cellulitem. A co jeżeli nasze bitwy nie przynoszą efektów? Być może czas, aby zaatakować ze wzmożoną siłą i z pomocą profesjonalistów. Dziś dowiecie się jakie zabiegi na pomarańczową skórkę znajdziecie w salonach kosmetycznych! Oczywiście, tutaj także najważniejsza jest regularność. To mało prawdopodobne, że jeden zabieg zupełnie zlikwiduje nasz cellulit – trzeba liczyć się z wykonaniem całej serii. To dosyć kosztowne, jednak czego kobiety nie zrobią, by być i czuć się pięknie :). Ilość sesji zależy zazwyczaj od stanu naszej skóry. Pamiętajcie także, że w czasie walki z cellulitem dla zwiększonej skuteczności zabiegów wymagane jest przejście na dietę niskotłuszczową oraz wykonywanie odpowiednich ćwiczeń. Tylko połączenie wszystkich elementów sprawi, że szybko i skutecznie pozbędziecie się cellulitu!
Wart wiedzieć, że nie każdy może poddać się zabiegom antycellulitowym. Z pewnością podczas wizyty w salonie kosmetycznym zostaniecie poinformowani o przeciwwskazaniach do wykonania poszczególnych zabiegów. Oto te, które pojawiają się najczęściej: zapalenie żył, niewydolność nerek, rozedma płuc, epilepsja, nowotwory, cukrzyca oraz ciąża. Jeżeli cierpicie na jedną z wymienionych dolegliwości lub będziecie mamami – nie powinniście wykonywać tych zabiegów.

A oto najskuteczniejsze zabiegi, które znajdziecie w większości salonów kosmetycznych (także w Klinikach Anna Pikura!)

MEZOTERAPIA IGŁOWA – należy do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Polega na wstrzyknięciu w głąb skóry substancji aktywnych, których celem jest likwidacja cellulitu. Jakie składniki zawierają wstrzykiwane najczęściej antycellulitowe mezokoktajle? Rutynę, ekstrakt z nostrzyka czy wyciąg z karczocha, które poprawiają mikrokrążenie oraz kofeinę, karnitynę, prokainę, których głównym zadaniem jest przyspieszenie spalania tłuszczu. Jeden zabieg to od kilkudziesięciu do kilkuset iniekcji. Wykonywane są w bardzo niewielkich odstępach (ok. półtora milimetra). Zazwyczaj na prośbę klientki salony kosmetyczne znieczulają miejsce wstrzyknięć specjalnym kremem. Po zabiegu, aby substancje lepiej się wchłonęły, część ciała poddana zabiegowi zostaje dokładnie wymasowana. Aby zabieg był skuteczny należy go powtórzyć kilkakrotnie w odpowiednich odstępach czasu. Wszelkie szczegóły zawsze omawiane są z lekarzem medycyny estetycznej wykonującym zabieg (tylko doświadczony lekarz może wykonać zabieg mezoterapii igłowej!).

MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA – to nieinwazyjny zabieg, który odmładza skórę oraz redukuje cellulit i zmniejsza tkankę tłuszczową. Podczas zabiegu wykorzystywane są fale elektromagnetyczne, które występują w postaci impulsów docierających w głąb skóry, także do wnętrza komórek. Długość, częstotliwość oraz rodzaj impulsów można dowolnie modyfikować. Zazwyczaj przed mezoterapią wykonywany jest oczyszczający zabieg mikrodermabrazji, który dodatkowo wzmaga skuteczność mezoterapii. Mezoterapia poprawia i przyspiesza metabolizm, dzięki czemu efekty zabiegu utrzymują się bardzo długo. Efekty mezoterapii bezigłowej, oprócz redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej to, m.in. odmłodzenie, znormalizowanie, zrewitalizowanie oraz nawilżenie skóry, rozjaśnienie plam, spłycenie zmarszczek, lifting, zmniejszenie rozstępów, ujędrnienie biustu.ENDERMOLOGIA – jest rodzajem masażu wykonywanego specjalną głowicą z wałeczkami działającą na skórę na zmianę nadciśnieniem i podciśnieniem. Poprzez zmianę ciśnienia urządzenie zasysa skórę (tzw. fałda skórna) i w ten sposób ją masuje. Aby zabieg przyniósł efekty należy wykonać do 20 powtórzeń (w zależności od stanu skóry) – mniej więcej 2 tygodniowo. Efekty endermologii to poprawa krążenia żylnego i limfatycznego, wzmocnienie włókien kolagenowych i elastyny, co dodatkowo ujędrnia skórę oraz pomaga w usunięciu toksyn z organizmu.

DRENAŻ LIMFATYCZNY – kolejna wariacja na temat masażu. Może być wykonywany ręcznie lub za pomocą specjalnego aparatu. Jest to skuteczna i bardzo popularna metoda walki z cellulitem. Zabieg polecany jest osobom, które cierpią na obrzęki, będące efektem spowolnionego przepływu krwi w przestrzeniach międzykomórkowych. Zabieg polecany jest również osobom z żylakami. Drenaż limfatyczny poprawia krążenie (przepływ krwi i limfy), odprowadza nadmiar wody z tkanek, likwiduje opuchliznę nóg, przyspiesza usuwanie toksyn i oczyszcza organizm. Zabieg jest bezbolesny a po wykonanym drenażu powinnyście być zrelaksowane, odprężone i czuć się lekko. Również ten zabieg wymaga serii powtórzeń.

ULTRADŹWIĘKI – zabieg polega na przesuwaniu przez kosmetyczkę po skórze specjalnej sondy emitującej ultradźwięki. To najczęściej zabieg wspomagający inne metody. Ultradźwięki powodują, że użyte kosmetyki (np. antycellulitowe) docierają głębiej w skórę, dodatkowo rozbijają tkankę tłuszczową i przyspieszają metabolizm. Salony kosmetyczne polecają serię składającą się z ok. 6 zabiegów.

LASEREROTERAPIA – odpowiednio dobrane promienie lasera przyspieszają metabolizm komórkowy, wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej i oczyszczają organizm z toksyn. Efekty zauważycie już po 3 zabiegach, aby były długotrwałe warto poddać się całej serii, czyli około 15 zabiegom.

KARBOKSYTERAPIA – polega na wstrzyknięciu pod skórę dwutlenku węgla, który skutecznie rozbija tkankę tłuszczową, dodatkowo poprawia krążenie i przyspiesza spalanie tłuszczu. Dla najlepszych efektów warto wykonywać zabieg 2 razy w tygodniu, łącznie do 20 sesji.

CELLULIPOLIZA – podczas zabiegu lekarz wykorzystuje prąd o słabym natężeniu. W miejsce zabiegu wbija się dwie cieniutkie igły, przez które przepływa prąd. Dzięki temu naczynia krwionośne rozszerzają się i przyspieszona zostaje przemiana materii. Z organizmu szybko zostają usunięte toksyny. Warto wykonać przynajmniej 6 zabiegów w odstępie tygodniowym.

BODY WRAP – zabieg, który można także na mniejszą skalę wykonać w domu. W salonie kosmetycznym, po nałożeniu odpowiedniego preparatu, który pobudza krążenie i spala tkankę tłuszczową, miejsca zabiegu owija się folią, następnie kocem (często elektrycznym). Ciepło sprawia, że składniki głęboko wnikają w skórę. Zabieg sprawdza się na redukcję opuchlizny i przyspieszenie metabolizmu komórkowego. Najlepsze efekty da się zauważyć po serii 10 zabiegów.

   
LIPOSUKCJA KAWITACYJNA – podczas zabiegu kosmetyczka wciera kosmetyk antycellulitowy, następnie odpowiedni żel i przy pomocy głowicy z podczerwienią wprowadza je w głąb skóry. Następnie głowica zostaje wymieniona na emitującą ultradźwięki, co pozwala dostać się składnikom aktywnym w jeszcze głębsze warstwy skóry. Zabieg często stosuje się w towarzystwie innych metod walki z cellulitem.

Istnieje również wiele autorskich, nowych zabiegów, które znajdziemy w profesjonalnych salonach kosmetycznych (Anna Pikura poleca innowacyjny zabieg intralipoterapii iniekcyjnej). Cokolwiek wybierzemy musimy pamiętać, by salon, w którym postanowimy oddać się w ręce lekarzy medycyny estetycznej i kosmetologów był profesjonalnym i przede wszystkim bezpiecznym miejscem, któremu w pełni ufamy!

Do zobaczenia za tydzień!

You Might Also Like

0 komentarze

Odwiedź stronę Anna Pikura!


Zapraszamy!